surdurulebilir_turizm_destek_fonu_icin_son_15_gunGelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nun 2.dönem başvuruları 11 Nisan’da sona erecek.

 

26 Mart 2014 Çarşamba – Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle, sürdürülebilir turizmle yerel kalkınmaya destek vermek üzere hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu nun 22 Şubat ta başlayan yeni dönem başvurularının bitmesine 15 gün kaldı.11 Nisan tarihinde sona erecek başvurular içinden seçilecek projelere, fonun yanı sıra eğitim, danışmanlık ve iletişim desteği sağlanacak.Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle yürütülen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu nun ikinci dönemi için başvurular, 11 Nisan tarihinde sona erecek.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında; yerel ürün geliştirilmesinden sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulmasına, gelir getirici araçlar ve yeni işgücü yaratılmasından yerel alanda kapasite geliştirilmesine kadar geniş bir perspektifteki projeler değerlendirmeye alınacak. Seçilecek projelere fon desteğinin yanı sıra danışmanlık, iletişim ve eğitim desteği de verilecek.

2013 te 63 ilden 252 proje başvurdu

2013 yılında Türkiye genelinde 63 ilden 252 proje başvurusu arasından Bursa dan “yüzde 100 Misia ” , Mardin den “Mardin de Kadınlar Liderliğinde Sürdürülebilir Turizm Girişimlerinin Yaratılması ” ve İzmir Seferihisar dan “Seferihisar ın Geleneksel Mutfağı ” projeleri fon desteği almıştı.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu hakkında : 

Başvuru süreci 22 Şubat ta başlayan Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu yla, özel ve kamu kurumlarının işbirliği içinde yerel kalkınma odaklı turizme yönelik uygulamaların desteklenmesi ve sürdürülebilir turizm projelerinin artması hedefleniyor.