4 Mayıs 2014’te gerçekleştirilecek, gelmiş geçmiş en büyük ve benzersiz koşu etkinliklerinden Wings for Life World Run’da kayıtlar için son hafta.

wings_for_life_world_runda_geri_sayim_basladi

22 Nisan 2014 Salı – Dünyadaki 34 noktada aynı anda başlayacak bu küresel yarış deneyiminin parçası olmak isteyenler 27 Nisan’a kadar http://www.wingsforlifeworldrun.com adresinden kayıt olabiliyor.

Türkiye’nin, Alanya’daki koşuyla katılacağı Wings for Life World Run, omurilik felcine dikkat çekmek ve omurilik sakatlanmalarının kalıcı çözümü için gerçekleştirilecek araştırmalara fon sağlamak amacıyla düzenleniyor.

1_wingsrun556788jpg

4 Mayıs 2014 Pazar günü, Türkiye saatiyle 13:00’te başlayacak küresel yarış dünyadaki 34 noktada, saat farkı nedeniyle günün birbirinden farklı zamanlarında ve hava koşullarında yüzbinlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Koşuda sabit bir mesafe, hatta sabit bir bitiş noktası bulunmuyor. Yarış başladıktan yarım saat sonra başlangıç noktasından yola çıkacak takip aracı tarafından geçilen katılımcılar yarıştan elenecek. Her ülkedeki takip araçlarından alınan sinyallere göre sona kalan kadın ve erkek 2 yarışmacı global yarışın tüm dünyadaki kazananları olacak. Global birinciler dünya turu kazanırken her ülkenin kadın ve erkek birincileri ise gelecek yıl istedikleri bir parkurda koşma hakkına sahip olacak.

WFL-WorldRun-landscape

EFSANE SPORCULAR DA YARIŞACAK

Yarışın dünyadaki direktörlüğünü ünlü Olimpik atlet Colin Jackson yapıyor. Wings For Life World Run koşu etkinliğine destek veren ve koşmak için kayıt olan dünya çapında 216’dan fazla sporcu bulunuyor. Efsane isimler arasında eski Formula 1 pilotu David Coulthard, efsanevi yarışçı Eddie Jordan ve geçtiğimiz yıl uzaydan dünyaya tarihi bir atlayış gerçekleştiren Felix Baumgartner göze çarpıyor.

1395828840_083762300_1395828840

Wings for Life Vakfı hakkında

Omurilik felcinin kalıcı tedavisine yönelik araştırmalar için Dietrich Mateschitz ve Heinz Kinigadner tarafından kurulan Wings for Life Vakfı, 2004 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wings for Life Vakfı, düzenlediği etkinlikler sayesinde sağladığı gelirlerin yanı sıra, tüm dünyadan gönüllü bireyler ve kurumsal bağışçıların destekleriyle faaliyetlerini sürdürüyor. Vakfın çalışmalarıyla ilgili daha detaylı bilgi almak ve destek olmak için http://www.wingsforlife.com adresi ziyaret edilebiliyor.

Wings for Life World Run ile ilgili daha fazla görüntü için http://www.wingsforlifeworldrunnewsroom.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.