Trabzon’da kış turizmi için adım atıldı!

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık ‘Kış TurizmiMaster Planı’ hazırlık için Trabzon’a gelen Avusturyalı uzmanlar Klaus Hillbrand, Wolfgang Rappold, Kurt Danksagmüller, Hubert Ramskogler’i makamında kabul etti.

Trabzon'da kış turizmi için adım atıldı

Trabzon’da kış turizmi için adım atıldı

Avusturyalı heyetle bir süre görüşen Vali Kızılcık,Trabzon’un alternatif turizm anlamında önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bu anlamda kış turizmi ve yayla turizminin Trabzon‘un çok önemli bir parçası olduğunu ifade etti. Turizm alanında tecrübeli olan ülkelerin uzmanlarıyla ortak bir çalışma içinde olduklarını kaydeden Kızılcık, “Özellikle kış turizmialanında tecrübeli kişilerle çalışmanın avantajlı olacağına inanıyoruz” dedi.

Trabzon’un alternatif turizm anlamında tarih, kültür ve ekolojik değerler bakımından çok zengin bir bölgede ve coğrafyada yer aldığına işaret eden Vali Kızılcık, “Kış turizminin de bu potansiyele, zenginliğe ayrı bir zenginlik katacağını düşünüyorum. Böylece yılın 12 ayı burada tatil yapma imkanı bulacağız. Uzungöl başta olmak üzere doğal güzelliklerimizi kış turizminin yapılacağı yerler olarak değerlendirip insanlığın hoşça vakit geçireceği mekanlar haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Trabzon'da kış turizmi için adım atıldı

Trabzon’da kış turizmi için adım atıldı

Vali Kızılcık, 20 yıldır kış turizmi faaliyetleri içerisinde bulunan ve Avusturya’da birçok kayak merkezinde üs düzey görev alan heyetin bir süre Trabzon’da bulunarak bölgenin doğal zenginlik potansiyellerini yerinde inceleyeceklerini söyledi.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: