Turizm Trendleri Zirvesi başladı

Genç Turizmciler Derneği tarafından gerçekleştirilen “Turizm Trendleri Zirvesi” İstanbul Kongre Merkezi’nde bu sabah başladı. Zirvenin açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve  KKTC eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da katıldı.

trabzon gezilecek yerler

trabzon gezilecek yerler

“Turizmin geleceğini konuşuyoruz” sloganıyla yola çıkan Turizm Trendleri Zirvesi’nde ilk defa turizm sektörünün gelişimi ve bu gelişimin yönetimi tüm yönleriyle değerlendirilecek.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Genç Turizmciler Derneği Başkanı Bulut Bağcı, turizmin önemine ve genç nüfus için oluşturduğu istihdam potansiyeline dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise böyle bir toplantıya ilk kez katıldığını belirterek şunları söyledi: “Paris’teki 1 yıldızlı otelle bizim 5 yıldızlı otelimizin fiyatı aynı. Uygarların beşiği olan ülkemizi yeterince tanıtamıyoruz. Eğer üst gelir gruplarını ülkemize çeker, kültür turizmini öne çıkarırsak Türkiye gerçekten de marka olabilir. Bizim reklamımızı yapacak olan insanlar, bizim ülkemize gelen insanlardır. Tanıdık ve bildik kişileden alıyoruz bilgileri.”

Turizmin bir diğer özelliği de barıştır. İnsanoğlu her turizmi merak edebilir ama insanoğlu savaşı merak etmez. O yüzden turizmin büyümesi için savaştan uzak durmalıyız. Bu sadece siyasetçilerin değil, ülkesini seven herkesin görevi olmalıdır. Atatürk’ün dediği gibi: Zorunlu olmadıkça savaş bir cinayettir. Anadolu toprakları barışın ve hoşgörünün topraklarıdır. Pir Sultan’ın Mevlana’nın, Neşet Ertaş’ın coğrafyasıdır. Bu yüzden de bu coğrafya hümanisttir.”

‘ALANYA SOKAKLARINDA NEDEN KADIN YOK?’

“Geçtiğimiz günlerde Norveç Parlamento Başkanı ile görüştük. Bana muhalefetin diliyle Türkiye’yi sizden dinlemek istiyoruz dedi. Milletvekili bana “Geçen yıl Türkiye’ye turist olarak geldim ve sokakta hep erkekler vardı. Kadınlarınız nerede?” diye sordu. Gittiği yer Alanya imiş. Düşünün bir de Erzurum’a , Trabzon’a ya da Anadolu’nun başka kentine gitse ne yorum yapacaktı.”

Trabzon Turistik yerler ve Trabzon gezilecek yerler hakkında en güncel haberler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: